6 راه برای از بین بردن وازلین از موهایتان

۶ راه برای از بین بردن وازلین از موهایتان

۶ راه برای از بین بردن وازلین از موهایتان | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت ۶ راه برای از بین بردن وازلین از موهایتان را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با ۶ راه برای از بین بردن وازلین از موهایتان را برای شما فراهم کنیم.

3.9/5 - (29 امتیاز)

بیشتر


۱۷ اسفند ۱۴۰۲

حالت دادن به موهای شما اغلب می تواند منجر به یک وضعیت چسبناک شود. برخی از ژل ها و اسپری های مو می توانند تارها را سفت و ترد کنند، در حالی که کش های محکم می توانند منجر به گره های بی پایان شوند.

تونیا تامپسون، متخصص موی سالم، می‌گوید یکی از این مقصران چسبنده: ژله‌ی نفتی (شاید با نام تجاری وازلین شناخته کاشت و مراقبت از مو شده باکاشت و مراقبت از مو شد)، که «می‌تواند باعث تجمع محصول شود، [به طور بالقوه منجر به] تحریک پوست سر و شکستن مو شود». این می تواند تجمع چربی را به جای بگذارد که به سختی از بین می رود و می تواند از رکاشت و مراقبت از مو شد مو جلوگیری کند.

کاشت مو : پیوند فولیکول مو استاد بافت مو موافق پیوند فولیکول مو است، زیرا ژل نفتی کمدوژن پیوند فولیکول مو است – منافذ را می بندد و رطوبت مو را متوقف می کند – که می تواند منجر به تجمع بیش از حد و شوره سر شود. و به گفته شری ویلسون، مؤسس مؤسسه آرایشی و بهداشتی ترکیبی و باربر، ژله نفتی محلول در آب نیست و به ویژه حذف آن را دشوار می کند.

شری ویلسون یکی از مالکین موسسه ترکیبی آرایشی و بهداشتی و آرایشگری و یکی از بنیانگذاران شرکت دریم گرلز فاین هیر واردات و سالن پیوند فولیکول مو است.
تونیا تامپسون یک متخصص موهای سالم و یکی از بنیانگذاران واردات و سالن موهای زیبا دریم گرلز پیوند فولیکول مو است.

از شامپوی شفاف کننده پیوند فولیکول مو استفاده کنید

هر سه متخصص موافقند: شامپوی شفاف کننده بهترین گزینه برای از بین بردن وازلین از مو پیوند فولیکول مو است. شامپو را روی موهای خیس بمالید و مستقیماً روی مناطقی تمرکز کنید که تجمع و ژل نفتی بیشتر در آن متمرکز پیوند فولیکول مو است. با نوک انگشتان خود کاملا ماساژ دهید، آبکشی کنید و در صورت نیاز تکرار کنید. تامپسون پیشنهاد می کند شامپو تجدید کننده DreamGirls (25 دلار) را امتحان کنید.

هنگامی که با موفقیت ژل نفتی را پاک کردید، موهای شما احتمالا شکننده و از بین می‌رود. برای مبارزه با این، سیسرون پیشنهاد می‌کند از شامپوی مرطوب‌کننده مانند شامپو برای رطوبت و کنترل Oribe (49 دلار) پیوند فولیکول مو استفاده کنید و از ماسک‌های غنی از مواد مغذی مانند ماسک تقویت‌کننده کیمیاگری مو Oribe (68 دلار) پیوند فولیکول مو استفاده کنید تا قدرت و رطوبت خود را تقویت کنید.

پودر خانگی را امتحان کنید

در حالی که سیسرون هکاشت و مراقبت از مو شدار می دهد که این می تواند به کوتیکول مو آسیب برساند، شواهد حکایتی زیادی وجود دارد که پیوند فولیکول مو استفاده از پودرهای خانگی مانند جوش شیرین، پودر بچه یا نشپیوند فولیکول مو استه ذرت می تواند به حذف وازلین از مو کمک کند.

برای امتحان این روش، ابتدا باید موهای خود را با حوله کاغذی صاف کنید و روی نقاطی که با وازلین پوشانده کاشت و مراقبت از مو شده اند تمرکز کنید. ملایم باشید – می خواهید مالش دهید و لکه نزنید، نه مالش (که به طور بالقوه می تواند ژله نفتی را عمیق تر در موها وارد کند). پس از حذف مقداری محصول اضافی، موهای چرب را با پودر دلخواه بپوشانید. با انگشتان خود پودر را به آرامی به موها بزنید و نواحی چرب را کاملاً بپوشانید.

با پیوند فولیکول مو استفاده از شامپو و آب گرم (سرد می تواند به طور بالقوه باعث ایجاد توده و ضخیم کاشت و مراقبت از مو شدن وازلین شود)، موها را تمیز کنید. توجه ویژه ای به وازلین و نواحی پوشش داده کاشت و مراقبت از مو شده با پودر داشته باشید، واقعاً در شامپو کار می کند تا به تجزیه محصول کمک کند. پس از شستشو، دوباره شامپو بزنید تا مطمئن شوید که تمام وازلین به طور کامل پاک کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است. موها را طبق معمول حالت دهید، سپس در هوا خشک کنید.

اگر موهایتان همچنان چرب پیوند فولیکول مو است یا فکر نمی کنید تمام وازلین را از بین برده اید، حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید و این روند را تکرار کنید.

روی مقداری سرکه سیب اسپری کنید

از نظر فنی هر سرکه ای در اینجا کار می کند، اما سرکه سیب به عنوان یکی از بهترین ها برای مو شناخته کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است – در نهایت، هزاران محصول مو با ACV در بازار وجود دارد.

برای این روش، ابتدا باید با پیوند فولیکول مو استفاده از یک حوله معمولی یا حوله کاغذی، تا آنجا که ممکن پیوند فولیکول مو است وازلین اضافی را از موها پاک کنید. هنگامی که تا آنجا که می توانید برداشتید، یک بطری اسپری را با ACV پر کنید و نواحی آسیب دیده را بپاشید.سرکه را به آرامی روی موها بمالید و در جهت پایین بکشید.

این روند را هر بار با پیوند فولیکول مو استفاده از یک دستمال کاغذی تمیز ادامه دهید تا تمام آثار ژله نفتی از بین برود. طبق معمول موهای خود را بشویید.

۰۴
از ۰۶
مبارزه با نفت با روغن
همانطور که قبلاً گفتیم، وازلین در آب محلول نیست زیرا یک محصول مبتنی بر روغن پیوند فولیکول مو است. بنابراین پیوند فولیکول مو استفاده از یک ماده روغنی دیگر برای از بین بردن آن ردیابی می کند. شما می توانید تقریباً از هر روغنی که دارید برای این کار پیوند فولیکول مو استفاده کنید – زیتون، بچه، جوجوبا، نارگیل، بادام، هر چیزی که دارید.

ابتدا توده های اصلی را با دست بردارید و به آرامی موها را بمالید. مقدار کمی روغن را به نوک انگشتان خود بمالید و به آرامی روی وازلین ماساژ دهید. شما می‌خواهید آن را واقعاً روی ناحیه آسیب‌دیده بمالید و سپس بگذارید حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند و خیس بخورد.

سپس، از چند حوله کاغذی برای لکه کردن ناحیه پیوند فولیکول مو استفاده کنید و به آرامی روغن و وازلین را با حرکت رو به پایین پاک کنید. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید و روال شستشوی منظم خود را دنبال کنید.

۰۵
از ۰۶
از تخم مرغ به عنوان شامپو پیوند فولیکول مو استفاده کنید
مطمئنا ایده آل ترین گزینه نیست، اما تخم مرغ هم زده در از بین بردن وازلین از موها نسبتاً موثر پیوند فولیکول مو است. به سادگی چند تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و از آنها مانند شامپو پیوند فولیکول مو استفاده کنید و روی مناطقی که بیشترین محصول را تشکیل می دهند تمرکز کنید. روال شستشوی منظم خود را دنبال کنید (اگرچه ما پیشنهاد می کنیم از بوی بسیار خوبی برای مبارزه با تخم مرغ پیوند فولیکول مو استفاده کنید).

۰۶
از ۰۶
صابون ظرفشویی را امتحان کنید
ما صادقانه خواهیم گفت: ایده قرار دادن صابون ظرفشویی در قفل های گرانبهایمان ما را پر از اضطراب می کند، اما گاهی اوقات باید کاری را که باید انجام دهید انجام دهید. و صابون ظرف مایع یک چربی‌گیر فوق‌العاده پیوند فولیکول مو است که روغن را به راحتی از بین می‌برد.

اگر در حال خرج کردن مو هستید (و منظور ما در اینجا یک نیشگون گرفتن واقعی پیوند فولیکول مو است)، شامپوی سنتی خود را با چند قطره صابون ظرفشویی کنار بگذارید و آن را روی مناطقی که بیشترین تجمع را دارند متمرکز کنید. با شامپو و مرطوب‌کننده‌ترین و مغذی‌ترین ماسک موی خود را بشویید و دنبال کنید