آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟

آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟

آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟ | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟ را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با آیا آب سخت می تواند باعث ریزش مو شود؟ را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۱۷ اسفند ۱۴۰۲

نوشیدن آب زیاد برای سلامت کلی شما و ظاهر مو، پوست و ناخن ضروری پیوند فولیکول مو است. آبی که از طریق دوش گرفتن و شستن به موهای شما می رسد به اندازه آبی که می نوشید اهمیت دارد. در حالی که نوشیدن آب تاثیرات طولانی مدتی بر رکاشت و مراقبت از مو شد و سلامت مو دارد، اثرات آبی که با آن موهای خود را می شوییم تقریباً بلافاصله قابل مشاهده پیوند فولیکول مو است.

کاشت مو : ممکن پیوند فولیکول مو است هنگام سفر تغییراتی را در ظاهر و بافت موهای خود مشاهده کرده باشید و این به دلیل ترکیبات مختلف آب موجود در سراسر جهان پیوند فولیکول مو است. در حالی که اثرات قابل مشاهده آب خاص ممکن پیوند فولیکول مو است از فردی به فرد دیگر متفاوت باکاشت و مراقبت از مو شد، آب سخت به دلیل پیامدهای منفی آن بر روی موها شناخته کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است.

پس چه چیزی در مورد آب سخت بد پیوند فولیکول مو است؟ و چه چیزی آن را در وهله اول “سخت” می کند؟ برای کمک به ابهام‌زدایی از این منبع آب شرم‌آور، به دو متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره مراجعه کردیم. برای شنیدن توضیحات آنها در مورد آب سخت و نحوه محافظت از موهای خود در برابر آن به خواندن ادامه دهید.

آیا آب سرد برای مو مضر پیوند فولیکول مو است؟

برای درک تاثیری که آب سخت می تواند بر روی مو داشته باکاشت و مراقبت از مو شد، ابتدا باید یاد بگیرید که چه چیزی آب را “سخت” می کند. سختی آب با مقدار کربنات کلسیم و سولفات منیزیم موجود در آب تعیین می‌شود. اعتقاد بر این پیوند فولیکول مو است که سختی آب باعث خشکی و شکننده کاشت و مراقبت از مو شدن موهای مصرف‌کنندگان می‌شود و همچنین در جلوگیری از کف کردن مناسب صابون نقش دارد.

همچنین لازم به ذکر پیوند فولیکول مو است که دو نوع سختی وجود دارد: موقت و دائمی. نمک های سختی موقت (نمک های بی کربنات) را می توان با جوشاندن آب قبل از پیوند فولیکول مو استفاده از بین برد، اما نمک های سختی دائمی (نمک های سولفات) را نمی توان با جوشاندن از بین برد.

بنابراین آب سخت چگونه روی موها تأثیر می گذارد؟ به گفته مارکوس، شستن مو با آب سخت منجر به رسوب مواد معدنی بیش از حد روی پوست سر و تارهای مو می شود. این تجمع مواد معدنی، که گارشیک می گوید در درجه اول منیزیم و کلسیم پیوند فولیکول مو است، می تواند چندین پیامد نامطلوب برای ظاهر و سلامت موهای شما داشته باکاشت و مراقبت از مو شد، از جمله:

رطوبت را مسدود می کند: مارکوس می گوید: تجمع مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم ناشی از پیوند فولیکول مو استفاده از آب سخت می تواند مانع جذب رطوبت شود. با گذشت زمان، این مسدود کاشت و مراقبت از مو شدن رطوبت می تواند به کاشت و مراقبت از مو شدت بر سلامت و ظاهر مو تأثیر بگذارد، زیرا رطوبت برای خاصیت ارتجاعی و درخشندگی مو ضروری پیوند فولیکول مو است.

از پاکسازی موثر جلوگیری می کند: گارشیک توضیح می دهد: مواد معدنی موجود در آب سخت می تواند تشکیل کف را دشوار کند که می تواند از پاکسازی موثر مو و پوست سر جلوگیری کند. این احتمالاً دلیل احساس “فیلمی” مصرف کنندگان آب سخت پس از شستن موهای خود پیوند فولیکول مو است. تحقیقات نشان می‌دهد که پاک‌سازی با آب سخت، پاک‌کننده‌های نواری را بی‌اثر می‌کند، زیرا باعث ایجاد کف صابونی می‌شود که شستشوی آن از روی مو و پوست سر دشوار پیوند فولیکول مو است.

موها را سنگین می کند: بسیاری از مصرف کنندگان آب سخت گزارش می دهند که موهایشان سنگین کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است، که مارکوس می گوید می تواند ناشی از ذخایر معدنی باقی مانده باکاشت و مراقبت از مو شد. این احتمالاً با مشکلات پاکسازی قبلی ذکر کاشت و مراقبت از مو شده با آب سخت ترکیب می شود، زیرا پاکسازی های ضعیف مکرر منجر به تجمع روغن و مواد معدنی می شود.

باعث وز و کدر کاشت و مراقبت از مو شدن مو می شود: مارکوس توضیح می دهد که مسدود کردن رطوبت و سنگین کردن موها می تواند باعث شود موها به مرور زمان خشک، کدر، وز و غیر قابل کنترل به نظر برسند.

باعث ایجاد شکاف و شکستگی می شود: مواد معدنی رسوب کاشت و مراقبت از مو شده روی تارهای مو، جذب رطوبت را مسدود کرده و منجر به خشکی می شود، که در نهایت می تواند منجر به شکستن تارهای مو شود. .

باعث خارش پوست سر می شود: ترکیب خشکی و پاکسازی ضعیف ناشی از آب سخت می تواند منجر به خاراندن جدی پوست سر شما شود.مارکوس توضیح می دهد: رسوب مواد معدنی آب سخت روی پوست سر نیز می تواند باعث خشکی و خارش پوست سر شود. او می افزاید: «آنها حتی می توانند پوست سر را تحریک کنند و باعث خارش و پوسته پوسته کاشت و مراقبت از مو شدن شوند.

با رنگ مو تداخل دارد: اگر موهای خود را رنگ می کنید، می خواهید هر کاری که ممکن پیوند فولیکول مو است انجام دهید تا آن رنگ بین بازدید از سالن ماندگار شود. Garshick هکاشت و مراقبت از مو شدار می دهد که آب سخت می تواند روی موهای رنگ کاشت و مراقبت از مو شده نیز تاثیر بگذارد و با رنگ مو تداخل کند و باعث محو کاشت و مراقبت از مو شدن سریعتر رنگ شود.

آیا آب سخت می تواند منجر به ریزش مو شود؟

با وجود تمام مشکلات احتمالی در هنگام پیوند فولیکول مو استفاده از آب سخت، به راحتی می توان فهمید که چرا ترس در مورد ریزش مو ایجاد می شود. علیرغم لیستی از شکایات ناشی از آب سخت، هیچ یک از کارشناسان آن را به عنوان عامل مستقیم ریزش مو ذکر نکردند. در حالی که ممکن پیوند فولیکول مو است منجر به مشکلاتی شود که احتمال ریزش مو را افزایش می دهد، هیچ ارتباط مستقیمی پیدا نکاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است.

در حالی که برخی از افراد ممکن پیوند فولیکول مو است در مواجهه با آب سخت متوجه تغییراتی در موهای خود شوند، اما دلیل واضحی برای ریزش مو نیست. در یک مطالعه، سختی آب در پیوند فولیکول مو استحکام کششی یا خاصیت ارتجاعی مو اختلال ایجاد نکرد. گارشیک توضیح می دهد که از آنجایی که آب سخت ممکن پیوند فولیکول مو است نفوذ رطوبت به مو را سخت تر کند، آب سخت ممکن پیوند فولیکول مو است آن را بیشتر در معرض خشکی و شکستگی قرار دهد.

در مورد آب سخت چه باید کرد

با درک خطرات بالقوه شستن موهای خود با آب سخت، برخی ممکن پیوند فولیکول مو است بخواهند به دنبال راه حلی برای موهای خود یا حتی دوش گرفتن کلی خود باشند، زیرا آب سخت نیز می تواند روی پوست تأثیر بگذارد. شما می توانید چندین رویکرد را برای مبارزه با آب سخت اتخاذ کنید، از جمله ارتقاء محصولات پاک کننده خود و سرمایه گذاری در سر دوش تخصصی.

دوش خود را ارتقا دهید
مارکوس توضیح می دهد که موثرترین راه برای جلوگیری از تجمع آب سخت، اجتناب از آب سخت پیوند فولیکول مو است. او توصیه می کند یک فیلتر در سر دوش خود نصب کنید، مانند فیلتر دوش چند مرحله ای AquaBliss HD (80 دلار). گارشیک موافق پیوند فولیکول مو است که پیشگیری از تجمع آب سخت از منبع شروع می شود، بنابراین پیوند فولیکول مو استفاده از محصولاتی مانند نرم کننده آب یا فیلتر دوش ممکن پیوند فولیکول مو است به نرم کاشت و مراقبت از مو شدن آب کمک کند.

از شامپوی شفاف کننده پیوند فولیکول مو استفاده کنید

اگر فیلترهای دوش یا نرم کننده های آب برای شما مناسب نیستند، مارکوس می گوید بهترین گزینه بعدی پیوند فولیکول مو استفاده از شامپوهای شل کننده یا شفاف کننده یک یا دو بار در هفته پیوند فولیکول مو است. هر دو متخصص موافق مو هستند که شامپوهای شفاف کننده برای از بین بردن تجمع آب سخت مفید مو هستند و توصیه های زیر را ارائه کردند:

شامپو سم زدایی Ouai (32 دلار): مارکوس می گوید که حاوی ترکیبات شلات کننده برای از بین بردن تجمع مواد معدنی از مو، از جمله سرکه سیب برای از بین بردن باقی مانده ها و کراتین هیدرولیز کاشت و مراقبت از مو شده برای افزایش درخشندگی و رفع موخوره پیوند فولیکول مو است.

شامپو سلامتی آب سخت مالیبو C (17 دلار): مارکوس که به طور خاص برای آب سخت طراحی کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است، این شامپو بدون سولفات را توصیه می کند که حاوی مواد شفاف کننده پیوند فولیکول مو است که تجمع مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها را از بین می برد و آبرسان ها به محافظت و تغذیه رشته ها کمک می کند.

شامپو شفاف کننده Oribe The Cleanse (49 دلار): گارشیک می گوید این شامپو “درخشندگی را افزایش می دهد و در عین حال به پاکسازی و پاکسازی عمیق پوست سر کمک می کند بدون اینکه روغن های طبیعی را از بین ببرد یا پوست سر را خشک یا تحریک کند.” او اضافه می کند که می توان از آن برای هر نوع مو یا بافتی پیوند فولیکول مو استفاده کرد.

گارشیک توضیح می دهد که سرم سم زدایی سر Vegamour GRO (42 دلار) – این درمان پوست سر را می توان قبل از دوش گرفتن روی پوست سر اعمال کرد و ممکن پیوند فولیکول مو است به کاهش تجمع یک بار در هفته کمک کند. “این از پروتئین ابریشم پیوند فولیکول مو استفاده می کند که به از بین بردن تجمع پوست سر کمک می کند و به تسکین آسیب پوست سر کمک می کند. همچنین حاوی روی PCA برای جذب چربی های اضافی و کاهش تحریک پوست سر پیوند فولیکول مو است. می توان از آن به صورت هفتگی پیوند فولیکول مو استفاده کرد.”

با سرکه سیب و سایر عوامل کیلیت پاک کنید

مارکوس توضیح می دهد که عوامل کیلیت مانند سرکه سیب و EDTA می توانند به حذف مواد معدنی و تجمع محصولات از روی مو کمک کنند. به گفته مارکوس، “ویتامین C همچنین یک ماده معدنی عالی پیوند فولیکول مو است که باید به دنبال آن باشید.” چه سرکه سیب باکاشت و مراقبت از مو شد و چه ویتامین C، عوامل شلات کننده موها را کاملاً تمیز می کنند، بنابراین ممکن پیوند فولیکول مو است برخی از آنها را از بین ببرند.با ماسک نرم کننده عمیق تغذیه کنید

اگر موهای شما به دلیل رسوبات آب سخت خشک و شکننده کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است، پس از درمان شفاف خود از ماسک نرم کننده عمیق پیوند فولیکول مو استفاده کنید. گارشیک توضیح می‌دهد: «برای کمک به ترمیم هرگونه آسیب مو، پیوند فولیکول مو استفاده از ماسک‌های نرم‌کننده عمیق یا روغن‌ها برای کمک به تغذیه موها مفید پیوند فولیکول مو است.» او ماسک تهویه‌کننده عمیق مو را توصیه می‌کند.

گارشیک توضیح می دهد: “این ماسک موی حالت دهنده عمیق برای کسانی که موهای خشک یا آسیب دیده دارند، که ممکن پیوند فولیکول مو است به دلیل قرار گرفتن در معرض آب سخت رخ دهد، عالی پیوند فولیکول مو است، زیرا این ماسک حاوی سلول های بنیادی گل رز آلپ و مجموعه توت های زیست فعال برای تقویت و نرم کردن موها پیوند فولیکول مو است.

آب سخت به دلیل غلظت قوی مواد معدنی مانند منیزیم و کلسیم ایجاد می شود. آب سخت در مکان‌های مختلف در سرتاسر کره زمین یافت می‌شود و بنابراین اجتناب از آن به‌طور کلی دشوار پیوند فولیکول مو است. کارشناسان ما سرمایه گذاری روی یک نرم کننده آب یا فیلتر حمام را برای کاهش رسوبات معدنی موجود در آب و تمیز کردن مناسب موها برای جلوگیری از انباشتگی توصیه می کنند