آیا کتوکونازول - یک ماده ضد شوره - در واقع به ریزش مو کمک می کند؟

آیا کتوکونازول – یک ماده ضد شوره – در واقع به ریزش مو کمک می کند؟

آیا کتوکونازول – یک ماده ضد شوره – در واقع به ریزش مو کمک می کند؟ | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت آیا کتوکونازول – یک ماده ضد شوره – در واقع به ریزش مو کمک می کند؟ را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با آیا کتوکونازول – یک ماده ضد شوره – در واقع به ریزش مو کمک می کند؟ را برای شما فراهم کنیم.

2.7/5 - (3 امتیاز)

بیشتر


۱۷ اسفند ۱۴۰۲

مشکلات پوست سر طبیعی و رایج مو هستند. موی فراوانی که معمولاً روی پوست سر یافت می‌شود، محیطی ایده‌آل برای ایجاد تجمع چربی، باکتری، سلول‌های مرده پوست، محصولات، مخمر، ایجاد می‌کند. و این حتی عوامل خارجی مانند پیوند فولیکول مو استرس، رژیم غذایی، آب و هوا و شستشوی نادر مو را در نظر نمی گیرد.

با این حال، مشکلات پوست سر جای خجالت نیست. خوشبختانه، این روزها راه‌حل‌های زیادی وجود دارد، و برخی حتی چندین موضوع را به طور همزمان هدف قرار می‌دهند. کتوکونازول، یک داروی ضد قارچ که عمدتاً برای هدف قرار دادن شوره سر بر روی پوست سر پیوند فولیکول مو استفاده می شود، مصرف کنید، که به نازک کاشت و مراقبت از مو شدن و ریزش مو نیز کمک می کند.

فواید اصلی: طبق گفته زیشنر، کتوکونازول عفونت های ناشی از قارچ یا مخمر، و همچنین بیماری هایی مانند شوره سر و درماتیت سبورئیک (نواحی پوسته پوسته روی پوست سر) را با کاهش سطح مخمر و التهاب درمان می کند. برخی داده ها (هر چند محدود) وجود دارد که نشان می دهد کتوکونازول می تواند به موهای نازک کمک کند و به طور موثر رکاشت و مراقبت از مو شد مو را تحریک می کند.

کاشت مو : چه کسی باید از آن پیوند فولیکول مو استفاده کند: کپیوند فولیکول مو استیا می گوید کتوکونازول برای بیماران مبتلا به شوره سر، درماتیت سبورئیک، یا عفونت های مخمری و قارچی خاص به خوبی کار می کند.

چند بار می توانید از آن پیوند فولیکول مو استفاده کنید: فراوانی تا حد زیادی به قدرت پیوند فولیکول مو استفاده کاشت و مراقبت از مو شده، وضعیت درمان کاشت و مراقبت از مو شده و کاشت و مراقبت از مو شدت علائم بستگی دارد. برای کتوکونازول بدون نسخه، شامپو ۱%، کپیوند فولیکول مو استیا پیوند فولیکول مو استفاده از آن را دو تا سه بار در هفته پیشنهاد می کند.

به خوبی با آن کار می کند: کپیوند فولیکول مو استیا دوست دارد آن را با یک شامپو اسید سالیسیلیک جفت کند، در حالی که زایشنر پیشنهاد می کند آن را با شامپوی معمولی خود جفت کنید.

با پیوند فولیکول مو استفاده از آن خودداری کنید: اگرچه مواد تشکیل دهنده نیست، اما توجه به این نکته مهم پیوند فولیکول مو است که کتوکونازول می تواند باعث خشکی موها شود و به طور بالقوه می تواند موهای رنگ کاشت و مراقبت از مو شده را از بین ببرد.

کتوکونازول چیست؟

کتوکونازول یک داروی ضد قارچی پیوند فولیکول مو است که معمولاً برای بیماری‌هایی مانند شوره سر و درماتیت سبورئیک روی پوست سر پیوند فولیکول مو استفاده می‌شود. این دارو به صورت یک شامپوی ۱ درصدی یا با نسخه در شامپو، کرم یا فرمول فوم ۲ درصد در دسترس پیوند فولیکول مو است. Zeichner و Castilla با دقت اشاره می کنند که کتوکونازول پوست سر را درمان می کند.

نه مو. به گفته لانگزورث، کتوکونازول همچنین سایر عفونت های قارچی مانند پای ورزشکاران، کچلی، کاندیدیازیس جلدی و پیتریازیس ورسیکالر را درمان می کند.

فواید کتوکونازول

کتوکونازول فواید زیادی فراتر از خواص ضد قارچی آن دارد. هنگامی که روی پوست سر پیوند فولیکول مو استفاده می شود، این موارد عبارتند از:

  • کاهش سطح مخمر روی پوست سر: طبق لانگزورث، کتوکونازول با کاهش سطح مخمر روی پوست سر و جلوگیری از رکاشت و مراقبت از مو شد بیشتر، شوره سر و درماتیت سبورئیک را درمان می کند. کاهش سطح مخمر در پوست سر مزیت اصلی کتوکونازول بر روی پوست سر پیوند فولیکول مو است. اما با انجام این کار، می‌تواند نگرانی‌های دیگری از جمله التهاب، قرمزی، خارش و پوسته پوسته کاشت و مراقبت از مو شدن را برطرف کند.
  • زیشنر توضیح می‌دهد که با کاهش سطح مخمر، کتوکونازول می‌تواند التهاب پوست سر را کاهش دهد.
  • پوسته پوسته کاشت و مراقبت از مو شدن و خارش را کاهش می دهد: التهاب را آرام می کند و پوسته پوسته کاشت و مراقبت از مو شدن و خارش را کاهش می دهد، علائم شوره سر و درماتیت سبورئیک را تسکین می دهد.
  • قرمزی را کاهش می دهد: به گفته زایشنر، کاهش قرمزی همراه با التهاب آرام پیوند فولیکول مو است.کمک به نازک کاشت و مراقبت از مو شدن مو و ریزش مو: داده‌های محدود نشان می‌دهد که ممکن پیوند فولیکول مو است به نازک کاشت و مراقبت از مو شدن مو نیز کمک کند.۳ همانطور که زایشنر توضیح می‌دهد، التهاب با درجه پایین و مشکلات پوستی ناشی از رکاشت و مراقبت از مو شد بیش از حد مخمر ممکن پیوند فولیکول مو است با عملکرد بهینه فولیکول‌های مو تداخل داشته باکاشت و مراقبت از مو شد و در نتیجه به نازک کاشت و مراقبت از مو شدن مو کمک کند. یا از دست دادن با مقابله با رکاشت و مراقبت از مو شد بیش از حد مخمر و کاهش التهاب، کتوکونازول می تواند به عملکرد مطلوب پوست سر و فولیکول های مو کمک کند.

آیا کتوکونازول به ریزش مو کمک می کند؟

لانگزورث همچنین به مطالعات بالینی محدودی اشاره می کند که نشان می دهد شامپو کتوکونازول به تنهایی یا در ترکیب با سایر درمان ها ممکن پیوند فولیکول مو است در برخی موارد در کاهش ریزش مو مفید باکاشت و مراقبت از مو شد. در واقع، کتوکونازول بدون برچسب برای درمان ریزش مو و سایر بیماری های هورمونی پیوند فولیکول مو استفاده کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است.

او به یک مطالعه در سال ۱۹۹۸ که در یک مجله پوست سوئیسی منتشر کاشت و مراقبت از مو شد اشاره کرد که نشان داد شامپو کتوکونازول ۲ درصد برای تحریک رکاشت و مراقبت از مو شد مو موثر پیوند فولیکول مو است. این مطالعه کارایی شامپو کتوکونازول ۲ درصد (که با نسخه در دسترس پیوند فولیکول مو است) و یک شامپو دارونما مخلوط کاشت و مراقبت از مو شده با یا بدون ماینوکسیدیل ۲ درصد نتایج نشان داد که کتوکونازول ۲ درصد و ماینوکسیدیل ۲ درصد باعث افزایش تراکم مو و همچنین اندازه و جمعیت فولیکول های مو در مرحله آناژن چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد مو کاشت و مراقبت از مو شدند. لانگزورث تاکید می کند که از آنجایی که مطالعات محدودی در دسترس پیوند فولیکول مو است، تحقیقات بیشتری برای داده های قطعی مورد نیاز پیوند فولیکول مو است.

ملاحظات نوع مو
شامپو کتوکونازول می‌تواند خشک‌کننده باکاشت و مراقبت از مو شد و زایشنر می‌گوید که می‌تواند رنگ مو را از بین ببرد. به همین دلایل، او سعی می‌کند پیوند فولیکول مو استفاده از آن را به درمان پوست سر محدود کند و از بیماران می‌خواهد شامپوی معمولی را که برای موهایشان پیوند فولیکول مو استفاده می‌کنند، دنبال کنند.

از طرف دیگر، بیماران می‌توانند بین دو شامپو یک شب در میان پیوند فولیکول مو استفاده کنند. کپیوند فولیکول مو استیا اغلب شامپوی کتوکونازول را با شامپوی سالیسیلیک ترکیب می کند که به لایه برداری پوست سر کمک می کند و به کتوکونازول اجازه می دهد تا بیشتر به پوست نفوذ کند. شامپو کتوکونازول را نیز می توان با پیوند فولیکول مو استروئیدهای تجویزی موضعی ترکیب کرد، در صورتی که خارش خاصی در شوره سر وجود داشته باکاشت و مراقبت از مو شد.

لانگزورث خاطرنشان می کند که بیماران با افزایش شکنندگی پیوند فولیکول مو استخوان، مانند زنان یائسه و افراد مسن، برای جلوگیری از خطر شکستگی، باید با احتیاط از کتوکونازول پیوند فولیکول مو استفاده کنند. کپیوند فولیکول مو استیا می گوید کتوکونازول برای بیماران مبتلا به شوره سر و درماتیت سبورئیک خوب عمل می کند. در غیر این صورت، برای یک روال معمول مراقبت از مو ضروری نیست.

نحوه پیوند فولیکول مو استفاده از کتوکونازول برای پوست سر
کتوکونازول بدون نسخه در فرمول شامپو ۱٪ یا با نسخه در شامپو، فوم یا کرم ۲٪ در دسترس پیوند فولیکول مو است. برای گزینه های بدون نسخه، زایشنر شامپو ضد شوره Nizoral (12 دلار) را پیشنهاد می کند