ریزش مو و ریزش مو یکسان نیستند

ریزش مو و ریزش مو یکسان نیستند

ریزش مو و ریزش مو یکسان نیستند | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت ریزش مو و ریزش مو یکسان نیستند را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با ریزش مو و ریزش مو یکسان نیستند را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۱۷ اسفند ۱۴۰۲

ریزش مو بخش مهمی از چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد مو پیوند فولیکول مو است. با این حال، دیدن دسته‌ای از رشته‌ها در برس یا تعداد انگشت شماری که مانع از تخلیه حمام شما می‌شود، می‌تواند باعث نگرانی شود. حتی ممکن پیوند فولیکول مو است تعجب کنید که آیا به جای یک دوره ریزش “طبیعی” در حال ریزش مو مو هستید یا خیر. درک تفاوت بسیار مهم پیوند فولیکول مو است زیرا در حالی که ریزش مو قابل انتظار پیوند فولیکول مو است، ریزش مو می تواند سیگنالی از یک مشکل اساسی باکاشت و مراقبت از مو شد.

بنابراین برای درک اینکه چگونه می توان بین ریزش مو و ریزش مو تفاوت قائل کاشت و مراقبت از مو شد، با مارک کنستانتین، دکتر اصفهان چمبرز هریس و کری ای. یتس، تریکولوژیست صحبت کردیم.

کاشت مو : رشته های ما چهار مرحله از زندگی دارند: رکاشت و مراقبت از مو شد (آناژن)، انتقال (کاتاژن)، پیوند فولیکول مو استراحت (تلوژن) و ریزش (اگزوژن). ریزش نحوه ایجاد فضایی برای رکاشت و مراقبت از مو شد جدید پیوند فولیکول مو است، بنابراین وقتی یک مشت از آن خارج می شود، دیگری راه خود را باز می کند. این فرآیند بین اگزوژن و آناژن می تواند دو تا پنج ماه طول بککاشت و مراقبت از مو شد.

ریزش مو چیست؟

ریزش مو زمانی اتفاق می‌افتد که تارها به طور کلی در این چرخه زندگی شرکت نکنند و بدون فعال کردن مجدد فاز رکاشت و مراقبت از مو شد یا آناژن، از پوست سر بیفتند. یتس می گوید: «فولیکول مو با ریزش مو دیگر فعال نیست. وقتی موهای جدید از بین می روند، می دانید که ریزش مو وجود دارد.

کنستانتین خاطرنشان می کند که عواملی مانند سرطان، رادیوتراپی و رژیم های غذایی کاشت و مراقبت از مو شدید می توانند از دست دادن را تسریع کنند. در مورد اینکه چه چیزی باعث آن می شود؟ کنستانتین می گوید همه چیز بستگی دارد. اگر به دلیل یائسگی باکاشت و مراقبت از مو شد، دائمی پیوند فولیکول مو است، اما هر علت اصلی دیگری می تواند موقتی باکاشت و مراقبت از مو شد. اگر ریزش مو را تجربه می کنید که قابل انتظار نیست، به هر گونه تغییر سبک زندگی کاشت و مراقبت از مو شدید توجه کنید و با پزشک خود صحبت کنید.

ریزش مو در مقابل ریزش مو

ریزش مو به صورت دوره ای، موقتی و هر از چند گاهی قابل انتظار پیوند فولیکول مو است و درمان های زیادی برای کمک به کاهش ریزش بیش از حد وجود دارد. در مقابل، ریزش مو توسط برخی عوامل خارجی یا داخلی دیگر (مانند پیوند فولیکول مو استرس و رژیم غذایی) ایجاد می‌شود و اثری ماندگار دارد که بازگشت از آن دشوارتر – البته غیرممکن نیست.

برخی از رویدادهای زندگی و عوامل فصلی ممکن پیوند فولیکول مو است احتمال ریزش مو را افزایش دهند و به طور موقت آن را بیش از حد نشان دهند. یتس می گوید: “این به احتمال زیاد به دلیل تغییرات داخلی مانند عدم تعادل هورمونی، تغییرات تغذیه ای یا کاهش کاشت و مراقبت از مو شدید وزن پیوند فولیکول مو است.”

یتس توضیح می دهد که تغییرات هورمونی، به ویژه در زنان، نقش زیادی در ریزش بیش از حد دارد. به گفته کنستانتین، عواملی مانند زایمان، شیردهی و قطع قرص های ضد بارداری همگی می توانند بر میزان ریزش مو تأثیر بگذارند.

در حالی که بسیاری از این وقایع موقتی مو هستند و باعث می‌شوند مو دوباره تعادل خود را پیدا کند، ریزش موی واقعی در انتهای دیگر می‌افتد. کنستانتین می‌گوید که نتیجه ممکن پیوند فولیکول مو است یک تکه مو باکاشت و مراقبت از مو شد که “احتمال بیشتری دارد که آلوپسی آره آتا باکاشت و مراقبت از مو شد.” آلوپسی آره آتا یک بیماری خود ایمنی پیوند فولیکول مو است که باعث می شود بدن به سیستم ایمنی خود حمله کند.

با ریزش مو که معمولاً روی سر یا صورت به صورت تکه هایی به اندازه یک چهارم یا بزرگتر نشان می دهد. ۲ بسته به علت اصلی، یک متخصص می تواند درمان هایی را برای مبارزه ارائه دهد. ریزش مو.

هر گونه ریزش موی غیرمنتظره یا مداوم ریزش بیش از حد طولانی مدت، ارزش جستجوی کمک حرفه ای را دارد. چمبرز-هاریس می گوید: زمانی که ریزش بیش از حد، که به عنوان تلوژن افلوویوم نیز شناخته می شود، با ظاهری نازک تر در موها همراه باکاشت و مراقبت از مو شد، این ریزش مو پیوند فولیکول مو است نه ریزش.او توصیه می‌کند: «اگر ریزش مو به مرور زمان باعث نازک‌تر به نظر رسیدن موها و باقی ماندن بیش از حد موها می‌شود.

یا اگر پوست سر شما حساس یا حساس به لمس پیوند فولیکول مو است، باید به متخصص پوست مراجعه کنید. کنستانتین می‌گوید: وقتی شک می‌کنید که دوره ریزش بیش از حد شما با تغییرات رژیم غذایی مرتبط پیوند فولیکول مو است، «گفت‌وگو با متخصص غدد نیز می‌تواند مفید باکاشت و مراقبت از مو شد».

یتس می‌گوید راه‌های زیادی برای مقابله با ریزش کاشت و مراقبت از مو شدید وجود دارد و می‌تواند ارزش آن را داشته باکاشت و مراقبت از مو شد که به پزشک داخلی خود سفر کنید تا بهترین برنامه را طراحی کنید. در همین حال، در اینجا چند نکته پیشگیرانه وجود دارد که می توانیم به طور منظم برای حفظ سلامت موهای خود انجام دهیم:

روزانه پوست سر خود را ماساژ دهید: ماساژ دادن پوست سر به مدت حداقل ۴ دقیقه در روز، تنش و سفتی را از بین می برد و در عین حال گردش خون را بهپیوند مو بود می بخکاشت و مراقبت از مو شد. چندین مطالعه نشان داده اند که ماساژ ساده پوست سر به بهپیوند مو بود سلامت پوست سر کمک کرده و به کاهش ریزش مو کمک می کند.

شامپو کردن روزانه را محدود کنید: موهای خود را یک روز در میان بشویید، زیرا پاک کننده ها می توانند باعث خشکی و تحریک پوست سر شوند.
۱۰ بهترین ماساژور پوست سر سال ۲۰۲۴، تست کاشت و مراقبت از مو شده و بررسی کاشت و مراقبت از مو شده

اگر دچار ریزش مو به شکل لکه های طاس مو هستید و از علت اصلی آن مطمئن نیستید، فوراً به دنبال کمک حرفه ای باشید. در مورد ریزش هم طبیعیه حتی ریزش بیش از حد می تواند موقتی باکاشت و مراقبت از مو شد. مراجعه به یک متخصص زمانی که علائم با نازک کاشت و مراقبت از مو شدن یا حساسیت همراه پیوند فولیکول مو است.

به شما کمک می کند تا بهترین راه حل را برای بازگرداندن چرخه موهای خود و درمان ریشه ی علت انتخاب کنید. در این بین، شستشوی دوره ای، ماساژ و مراقبت های کلی از پوست سر چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد موهای شما را متعادل نگه می دارد