کاشت مو به روش ARTAS

کاشت مو به روش ARTAS | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت کاشت مو به روش ARTAS را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو به روش ARTAS را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


سیستم رباتیک ARTAS پیشرفته ترین فناوری برای ترمیم مو با جراحی پیوند فولیکول مو است. این به پزشک در انجام روش‌های کاشت مو با پیوند فولیکول مو استخراج واحد فولیکولی (FUE) با دقت و سازگاری کمک می‌کند که حداکثر حفظ فولیکول‌ها را ممکن می‌سازد.

ربات ARTAS که توسط مهندسان محقق در Restoration Robotics, Inc., Mountain View، کالیفرنیا ساخته کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است، از بهار ۲۰۱۱ مورد تایید FDA برای جراحی کاشت موی رباتیک قرار گرفته پیوند فولیکول مو است.

کاشت مو : دکتر برنشتاین یک محقق بالینی و مشاور پزشکی این شرکت پیوند فولیکول مو است که به توسعه تعدادی از پیشرفت‌های مهم جدید در سیستم کمک کرده پیوند فولیکول مو است. Bernstein Medical یکی از اولین اقدامات در جهان پیوند مو بود که از فناوری رباتیک در کاشت مو پیوند فولیکول مو استفاده کرد و اکنون یک سایت آزمایش بتا برای پیشرفت در سیستم رباتیک پیوند فولیکول مو است.

اجزای ربات ARTAS

اجزای اصلی ربات ARTAS یک بازوی رباتیک مجهز به مکانیزم جمع آوری پانچ دوگانه تیز/بلانت، یک سیستم تصویربرداری نوری پیوند فولیکول مو است که سطح پوست سر را اسکن می کند و بازوی رباتیک را هدایت می کند.

دنیای کاشت مو : یک ترمینال کامپیوتری که با پردازنده مرکزی ربات شبکه کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است. صفحه نمایش تلویزیون صفحه تخت، یک دستگاه کشنده که روی پوست سر بیمار اعمال می شود و یک صندلی با هاله متصل به جایی که بیمار می نشیند و سر خود را تکیه می دهد.

ربات ARTAS همچنین دارای قابلیت ساخت سایت گیرنده با فناوری پیوند فولیکول مو استودیو مو ARTAS پیوند فولیکول مو است که به پزشک اجازه می دهد کاشت مو را به صورت دیجیتال طراحی کند.

ربات ARTAS چگونه کار می کند

آخرین نسخه ربات، به نام ARTAS iX، بر روی ARTAS 9x بهپیوند مو بود یافته پیوند فولیکول مو است که تعدادی به روز رسانی را ارائه می دهد.

کشنده
هنگامی که بیمار بیهوش می شود و برای کشیدن پیوند آماده می شود، اولین قدم این پیوند فولیکول مو است که پزشک «تنش دهنده» را روی پوست سر بیمار اعمال کند. کشنده یک وسیله پلپیوند فولیکول مو استیکی کوچک مانند قاب عکس پیوند فولیکول مو است که با کشش روی پوست سر اعمال می شود تا پوست را کشیده شود. سپس به یک “هاله” روی صندلی رباتیک متصل می شود تا حرکت را در مرحله برداشت از روش محدود کند.

لینک مفید : کاشت مو به روش Sapphire FUE

کشش: اصلی (چپ)، ARTAS 9x (رپیوند فولیکول مو است)

کشنده دارای یک سری نقاط به نام fiducials در محیط قاب پیوند فولیکول مو است که سیستم نوری ربات از آنها برای جهت دهی بازوی رباتیک و ابزار برش پیوند فولیکول مو استفاده می کند. فضای داخل قاب، ناحیه فعالی پیوند فولیکول مو است که ربات در آن کار می کند. کشنده همانطور که از نام آن پیدپیوند فولیکول مو است، کشش را به ناحیه ای که قرار پیوند فولیکول مو است برداشت شود اعمال می کند.

که پوست را تثبیت می کند و حرکت پوست را در طول عمل محدود می کند. کشش روی پوست نیز باعث کاهش خونریزی در حین جراحی می شود. جالب اینجپیوند فولیکول مو است که ربات می‌تواند حرکت بیمار را حس کند و اگر حرکت بیش از حد انجام شود، آن را تنظیم می‌کند یا به طور موقت برداشت را متوقف می‌کند.

پارامترهای برداشت

در این زمان، پزشک پارامترهای مختلفی را برای هدایت جراحی در رایانه برنامه ریزی می کند. مهمترین آنها شامل قطر سوزن، فاصله بین محل و انتخاب پیوند واحد فولیکولی پیوند فولیکول مو است.

لینک مفید : هزینه کاشت مو برای پیشانی بلند زنان

در گذشته، دکتر همچنین عمق مشت‌های تیز و بلانت، زاویه ورود ربات به پوست سر و سرعت چرخش پانچ بلانت را نشان می‌داد. با این حال، اکنون این کارها به صورت خودکار انجام می شود و فقط لازم پیوند فولیکول مو است پزشک از پاسخ بهینه ربات اطمینان حاصل کند.

بازوی رباتیک ARTAS iX

سیستم هدایت نوری و مکانیزم پانچ در سر در انتهای بازوی رباتیک قرار دارند

با قرار گرفتن بازوی رباتیک و تنظیم پارامترها، برداشت آغاز می شود. سیستم نوری ربات ARTAS سطح پوست سر را اسکن می کند و یک واحد فولیکولی را برای برداشت انتخاب می کند. سیستم نوری پوست سر را بزرگ‌نمایی می‌کند و اجازه می‌دهد کاشت موی رباتیک با دقت میکروسکوپی انجام شود.

ویدئویی از سیستم نوری در زمان واقعی بر روی یک مانیتور بزرگ و تلویزیون نصب کاشت و مراقبت از مو شده روی دیوار پخش می شود، به طوری که جراح و کارکنان بالینی می توانند هر حرکتی را که ربات انجام می دهد تماشا کنند.

مکانیزم پانچ دوگانه

مکانیسمی که برای جداسازی واحدهای فولیکولی از بافت اطراف پیوند فولیکول مو استفاده می‌شود، یک فن‌آوری دو پانچ با پانچ داخلی (تیز) و پانچ بیرونی چرخان (کسل کننده) پیوند فولیکول مو است.

در حین پیوند فولیکول مو استخراج، پانچ داخلی قسمت بالایی پوست را مشخص می کند و مکش ملایم پوست را تثبیت می کند و به ربات اجازه می دهد تا حرکات سر بیمار را دنبال کند. سپس لبه‌ی بلانت در حال چرخش پانچ بیرونی واحد فولیکولی را از بافت اطراف جدا می‌کند. این فناوری پانچ دوگانه، تروما و آسیب مکانیکی به گرافت ها را به حداقل می رساند و حفظ فولیکول ها را به حداکثر می رساند.

لینک مفید : هزینه کاشت مو خانم در تهران

هنگامی که پیوند جدا کاشت و مراقبت از مو شد، سیستم نوری پوست سر را اسکن می کند و واحد فولیکولی بعدی را برای برداشت پیدا می کند. سپس بازوی رباتیک به سمت هدف جدید جهت گیری می کند و فرآیند پیوند فولیکول مو استخراج تکرار می شود.