در زمستان موهای بیشتری از دست می دهید

در زمستان موهای بیشتری از دست می دهید

در زمستان موهای بیشتری از دست می دهید | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت در زمستان موهای بیشتری از دست می دهید را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با در زمستان موهای بیشتری از دست می دهید را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۱۷ اسفند ۱۴۰۲

زمستان می تواند خشن باکاشت و مراقبت از مو شد: حداقل نور روز، پوست خشک، لب های ترک خورده، و برای برخی، ریزش کاشت و مراقبت از مو شدید مو. در حالی که سایر اثرات آب و هوای زمستان منطقی پیوند فولیکول مو است، مانند کاهش ویتامین D و اختلال عاطفی فصلی، احتمالاً به نظر می رسد که هوای سرد می تواند بدن شما را دچار ریزش مو کند. اما برای بسیاری از افراد، ماه های سرد و تاریک زمستان با افزایش ریزش مو همراه پیوند فولیکول مو است.

ما می‌خوپیوند فولیکول مو استیم علم پشت ریزش مو در زمستان و تأثیر فصل‌ها بر چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد مو را بفهمیم، بنابراین برای دریافت کامل به دو متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره، Tiffany Libby، MD، FAAD، و Iris Rubin، MD مراجعه کردیم. برای دریافت اطلاعات و توصیه های آنها برای مبارزه با ریزش مو در زمستان به خواندن ادامه دهید.

کاشت مو : به گفته کارشناسان ما، پدیده ریزش مو در زمستان افراد زیادی گزارش کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است – اما هیچ تحقیق بالینی برای تایید آن وجود ندارد. روبین توضیح می دهد: “هیچ مطالعه علمی بزرگی در مورد ریزش فصلی وجود ندارد.

اما گزارش ها و مشاهدات متعددی در مورد این اتفاق وجود دارد.” لیبی با این موضوع موافق پیوند فولیکول مو است و می افزاید که «در حالی که برخی مطالعات وجود دارد که به الگوهای فصلی ریزش مو و ریزش مو اشاره می کند، اما هیچ ارتباط شناخته کاشت و مراقبت از مو شده ای بین فصل زمستان و ریزش مو وجود ندارد.

چرا به نظر می رسد که در زمستان موهایم بیشتر می شود؟

هر دو متخصص می گویند که ریزش مو به طور مستقیم با چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد مو مرتبط پیوند فولیکول مو است. روبین توضیح می دهد: چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد مو از چهار مرحله تشکیل کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است: فاز آناژن (رکاشت و مراقبت از مو شد)، فاز کاتاژن (انتقالی)، فاز تلوژن (پیوند فولیکول مو استراحت) و فاز اگزوژن (ریزش). فاز تلوژن زمانی پیوند فولیکول مو است که موهای رکاشت و مراقبت از مو شد یافته به طور ایمن در پوست سر محکم می شوند و اساساً قبل از شروع مرحله ریزش و چرخه رکاشت و مراقبت از مو شد دوباره شروع می شود.

روبین در ادامه چندین نظریه در مورد ریزش موی فصلی توضیح می‌دهد، یکی از آنها این پیوند فولیکول مو است که بدن ما موهای بیشتری را در ماه‌های گرم تابستان نگه می‌دارد تا از پوست سر در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. سپس، به عنوان بخشی از چرخه طبیعی رکاشت و مراقبت از مو شد مو، ریزش این موها ممکن پیوند فولیکول مو است همزمان با زمستان باکاشت و مراقبت از مو شد – اما این امر به کاشت و مراقبت از مو شدت به آب و هوای محل زندگی شما و قرار گرفتن در معرض آفتاب شخصی شما بستگی دارد. او می‌گوید: «نور خورشید بیشتر در طول تابستان ممکن پیوند فولیکول مو است باعث شود موها وارد فاز تلوژن (یا پیوند فولیکول مو استراحت) شوند، شاید به‌عنوان یک شکل تکاملی محافظت از آفتاب اضافی».

با این حال، در نهایت، هر دو متخصص به عوامل محیطی به عنوان عامل احتمالی ریزش مو در زمستان اشاره می کنند. لیبی می گوید: «ریزش بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی پیوند فولیکول مو است و اگر موهای خود را کمتر برس بزنید یا بشویید، ممکن پیوند فولیکول مو است در روزهایی که در حال برس زدن یا شستن مو مو هستید، بیشتر متوجه ریزش مو شوید». آب و هوای سرد اغلب به معنای تعریق کمتر پیوند فولیکول مو است و بسیاری از مردم گزارش می دهند که موهای خود را کمتر در فصل زمستان می شویند. روبین به خشکی زمستانی به عنوان یک عامل اشاره می‌کند: «هوای خشک‌تر زمستانی همچنین می‌تواند رطوبت پوست سر و مو را از بین ببرد و موها را مستعد شکستن کند.»

نحوه درمان و پیشگیری از ریزش و شکستگی مو در زمستان
بدون توجه به علت، ریزش مو می تواند پیوند فولیکول مو استرس زا باکاشت و مراقبت از مو شد – بنابراین اگر راهی برای کاهش ریزش موی فصلی وجود دارد، می خواهیم در مورد آن بدانیم. خوشبختانه، کارشناسان ما چندین توصیه برای مبارزه با ریزش مو در زمستان و جلوگیری از شکستگی داشتند.
۰۱
از ۰۶
از دوش های خیلی گرم خودداری کنید
هیچ احساسی در یک روز سرد زمستانی بهتر از دوش آب گرم نیست، اما می تواند به موها و پوست سر شما آسیب برساند. روبین هکاشت و مراقبت از مو شدار می دهد: «از دوش گرفتن خیلی داغ که می تواند پوست سر، مو و پوست شما را از چربی طبیعی پاک کند، خودداری کنید. در عوض، دوش آب گرم را انتخاب کنید، یا اگر می خواهید دوش آب گرم بگیرید، قبل از شستن موهایتان دما را کاهش دهید.۰۲
از ۰۶
موهای خشک را حالت پذیر نگه دارید
روبین توضیح می دهد: هوای خشک زمستانی می تواند رطوبت پوست سر و مو را از بین ببرد و موها را مستعد شکستن کند. به همین دلیل، مهم پیوند فولیکول مو است که موهای خود را با نرم کننده مرطوب نگه دارید. لیبی توصیه می‌کند بعد از هر شامپو از نرم‌کننده پیوند فولیکول مو استفاده کنید تا از آسیب مو جلوگیری شود، که به گفته او می‌تواند به موهای شکننده و نازک منجر شود که ممکن پیوند فولیکول مو است به راحتی بشکند. به رطوبت اضافی نیاز دارید؟ ماسک موی آبرسان را امتحان کنید.

۰۳
از ۰۶
از پیوند فولیکول مو استایل کردن با گرما خودداری کنید (اگر می توانید)
لیبی می گوید: «اجازه دهید موهایتان در صورت امکان در هوا خشک شود یا از تنظیمات حرارت کم پیوند فولیکول مو استفاده کنید. ابزارهایی مانند سشوار، شانه های داغ یا اتوی فر می توانند به تارهای مو آسیب برسانند و خطر شکستگی را افزایش دهند. روبین موافق پیوند فولیکول مو است: “سعی کنید حالت دادن به گرما را کاهش دهید، اما وقتی موهای خود را سشوار می کنید، اتو می کنید یا موهای خود را فر می کنید، قطعا از یک حالت دهنده پیوند فولیکول مو استفاده کنید که محافظت در برابر حرارت را ارائه می دهد.”

۰۴
از ۰۶
با موهای خیس بیرون نروید
این فقط یک دپیوند فولیکول مو استان همسران قدیمی نیست – معلوم پیوند فولیکول مو است، بیرون رفتن در زمستان با موهای خیس واقعا برای شما خوب نیست. و به گفته کارشناسان ما، به خصوص برای موهای شما مضر پیوند فولیکول مو است. روبین هکاشت و مراقبت از مو شدار می دهد که وقتی دما زیر صفر پیوند فولیکول مو است با موهای خیس بیرون نروید، زیرا آب روی موهای شما در واقع می تواند یخ بزند و در حین منبسط کاشت و مراقبت از مو شدن باعث شکستگی شود. مطمئن شوید که موهای خود را با زمان زیادی بشویید تا اجازه دهید قبل از بیرون رفتن در زمستان (مخصوصاً زمانی که در بیرون یخبندان پیوند فولیکول مو است) کاملاً خشک شوند.

۰۵
از ۰۶
از برس زدن موهای خیس خودداری کنید
در حالی که این توصیه ممکن پیوند فولیکول مو است بر اساس بافت شما متفاوت باکاشت و مراقبت از مو شد، به طور کلی، برس زدن موهای خیس می تواند به تارهای شکننده از قبل آسیب برساند. لیبی توضیح می‌دهد: «موهای خیس را برس نزنید، زیرا موهای خیس بیشتر مستعد شکستن مو هستند. اگر نگران این مو هستید که بتوانید گره ها را باز کنید، سعی کنید این کار را در زمانی که نرم کننده روی موهایتان پیوند فولیکول مو است با نگه داشتن یک شانه دندانه پهن زیر دوش انجام دهید. احتمال شکستگی موهای شما با لغزش نرم کننده کمتر پیوند فولیکول مو است و به شما این امکان را می دهد تا قبل از خشک کاشت و مراقبت از مو شدن موهایتان گره هایی را ایجاد کنید.

۰۶
از ۰۶
از محصولات مرطوب کننده پیوند فولیکول مو استفاده کنید
هر دو متخصص توصیه می‌کنند از محصولات ترک‌در برای به حداکثر رساندن رطوبت در طول ماه‌های سرد زمستان پیوند فولیکول مو استفاده کنید. لیبی توضیح می دهد که افزودن مواد آبرسان به پوست سر به درمان موهایی که از ریشه شروع می شود کمک می کند تا از ریزش و شکستگی محافظت کند. او می‌گوید: «من محصولاتی مانند سرم بیوتین A22 SpoildChild’s A22 Boost Hair Scalp Scalp Scalp Scalp (50 دلار)، اسپری فرموله‌کاشت و مراقبت از مو شده با روغن رزماری، کافئین و نیاسینامید را دوست دارم، موادی که فواید رکاشت و مراقبت از مو شد و تقویت مو را نشان می‌دهند و با نازک کاشت و مراقبت از مو شدن و شکستن موها مقابله می‌کنند. می گوید. “این یک افزودنی سریع و آسان به برنامه روزانه شما برای حفظ سلامت مو و پوست سر پیوند فولیکول مو است.”

روبین سرم جادویی SEEN (36 دلار) را توصیه می‌کند و به ما می‌گوید که آزمایش شخص ثالث مستقل نشان داد که شکستگی آن را تنها پس از یک بار پیوند فولیکول مو استفاده تا ۸۱ درصد کاهش می‌دهد