کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت کاشت مو به روش FUT را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو به روش FUT را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۶ اسفند ۱۴۰۲

ریزش مو تا ۸۵ درصد مردان و ۴۰ درصد زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. پیوند واحد فولیکولی (FUT) و سایر کاشت‌های مو، جراحی‌های کم تهاجمی برای کمک به پوشاندن نقاط طاسی ناشی از ریزش مو مو هستند.

کاشت مو : کاشت مو حداقل به سال ۱۹۳۹ در ژاپن باز می گردد. در روزهای اولیه، نتایج معمولاً غیرطبیعی به نظر می رسید و ظاهری شبیه پلاگین می داد. در سال ۱۹۹۵ تا زمانی که جراحان برای اولین بار کاشت فولیکول های موی منفرد (همچنین به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته می شوند) را شروع کردند که کاشت مو شروع به ارائه نتایج طبیعی کرد.

در حال حاضر دو نوع غالب کاشت مو وجود دارد:

 • پیوند فولیکول مو استخراج واحد فولیکولی (FUE)
 • پیوند واحد فولیکولی (FUT)

در جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و تک تک فولیکول‌های مو را پیوند فولیکول مو استخراج می‌کند. سپس این فولیکول‌ها به قسمت‌های طاسی پوست سر شما وارد می‌شوند. این جراحی در پوشاندن خط موی عقب‌رفته ناشی از طاسی با الگوی مردانه بهترین کار را دارد.

به خواندن ادامه دهید تا بدانید در طول جراحی FUT چه انتظاراتی می توانید داشته باشید، بهترین کاندیدها چه کسانی مو هستند و تفاوت FUT با FUE چیست.

نحوه عملکرد پیوند واحد فولیکولی

در طی FUT، جراح نواری از پوست سر شما را، معمولاً از پشت سر شما می‌برد. اندازه دقیق نوار بستگی به تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پوشاندن نقاط طاس دارد. عرض نوار معمولاً از ۱ تا ۱.۵ سانتی متر (۰.۴ تا ۰.۶ اینچ) تجاوز نمی کند. هنگامی که تک تک فولیکول ها از نوار برداشته می شوند، دوباره در پوست سر شما قرار می گیرند.

جراحی های کاشت مو بین ۴ تا ۸ ساعت طول می ککاشت و مراقبت از مو شد. جراحی FUT عموما سریعتر از جراحی FUE پیوند فولیکول مو است. اکثر افراد در طول جراحی با بی حسی موضعی بیدار می مانند که پوست سر آنها را بی حس می کند.

لینک مفید : کاشت مو به روش DHI

جراح خط موی شما را دوباره ترسیم می کند، ناحیه پیوند فولیکول مو استخراج مو را مشخص می کند و برای پرونده پزشکی شما عکس می گیرد. ممکن پیوند فولیکول مو است قبل از جراحی، این گزینه را داشته باشید که از یک مسکن پیوند فولیکول مو استفاده کنید.

بی حسی موضعی روی پوست سر شما اعمال می شود تا آن را بی حس کند. موهای ناحیه اهدا کننده، جایی که موهای شما از آن برداشته می شود، تا حدود دو میلی متر کوتاه می شود.

 • جراح نوار پوست را با فولیکول های مو که به عنوان پیوند پیوند فولیکول مو استفاده می شود، برش می دهد. در طول جراحی بیدار خواهید ماند.
 • یک تکنسین تک تک فولیکول های مو را از نوار جدا کرده و آنها را برای پیوند آماده می کند.
 • جراح پوست سر شما را با بخیه می بندد.
 • سپس فولیکول‌های مو در قسمت‌های طاسی پوست سر شما با الگویی طبیعی وارد می‌شوند.
 • آنتی بیوتیک و بانداژ روی پوست سر شما اعمال می شود.
 • اکثر افراد نتایج جراحی را در ۶ تا ۹ ماه می بینند. برخی افراد باید یک سال صبر کنند تا نتیجه را ببینند.

چه کسی به روش FUT نیاز دارد؟

هر دو پیوند FUT و FUE مستلزم داشتن موی کافی بر روی سر خود برای پیوند فولیکول مو استفاده به عنوان پیوند مو هستند.

مردان مبتلا به آلوپسی آندروژنیک (که معمولاً طاسی با الگوی مردانه نامیده می شود) بهترین کاندیدها برای FUT مو هستند. در مردان، این وضعیت معمولاً در الگوی نوروود یا خط موی شکل M با ریزش مو در شقیقه ها ظاهر می شود. زنان مبتلا به این بیماری معمولا الگوی لودویگ را تجربه می کنند که باعث ریزش مو در امتداد قسمت مو یا نازک کاشت و مراقبت از مو شدن در بالای سر می شود.

لینک مفید : کاشت مو به روش SUT

اگر یک بیماری پزشکی مانند اختلال تیروئید یا آلوپسی آره آتا باعث ریزش موی شما کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است، جراحی FUT احتمالاً یک گزینه نخواهد پیوند مو بود.

شرایط زیر نیز شما را به یک منبع معتبر مناسب برای جراحی FUT تبدیل می کند:

 • سن. FUT عموما در افراد بالای ۲۵ سال انجام می شود. الگوهای ریزش مو در افراد جوان کمتر قابل پیش بینی پیوند فولیکول مو است.
 • تشخیص. مردانی که الگوی ریزش موی نوروود دارند، به کاشت مو بهترین پاسخ را می دهند.
 • ضخامت مو. افرادی که تراکم فولیکول موی بالایی دارند عموماً پوشش بهتری دارند.
 • منطقه طاسی. FUT برای درمان ریزش مو در جلوی سر بسیار مفید پیوند فولیکول مو است.
 • رنگ مو. افرادی که رنگ موی مشابه رنگ پوست خود دارند معمولاً کاندیدای بهتری مو هستند زیرا تضاد رنگی کمتری دارند.

کاشت مو FUT در مقابل FUE

FUT و FUE هر دو شامل پیوند فولیکول های موی فردی مو هستند. در طی جراحی FUT، جراح نواری از پوست را از پشت یا کنار سر شما بریده و سپس فولیکول های مو را پیوند فولیکول مو استخراج می کند. در جراحی FUE، جراح شما به جای برداشتن نواری از پوست سر، تک تک فولیکول‌های مو را مستقیماً از پوست سر شما خارج می‌کند.

لینک مفید : هزینه کاشت مو به روش super fue plus

FUE در حال حاضر رایج‌ترین عمل جراحی منبع مطمئن پیوند فولیکول مو است. برخی از مزایای FUE عبارتند از:

 • زمان بهپیوند مو بودی سریعتر
 • درد کمتر بعد از جراحی
 • اسکار قابل توجهی ایجاد نمی کند
 • می توان از موهای سایر قسمت های بدن پیوند فولیکول مو استفاده کرد
 • حتی اگر تراکم مو ضعیفی دارید قابل پیوند فولیکول مو استفاده پیوند فولیکول مو است