کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت کاشت مو به روش FIT را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو به روش FIT را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۶ اسفند ۱۴۰۲

در کاشت موی FIT که یکی از بهترین روش های کاشت موی طبیعی پیوند فولیکول مو است، از پانچ گرد کوچک برای پیوند فولیکول مو استخراج واحدهای فولیکولی مو از ناحیه ای با رکاشت و مراقبت از مو شد موی متراکم به ناحیه بدون مو پیوند فولیکول مو استفاده می شود. هر واحدی که گرافت مو نامیده می شود شامل یک تا چهار تار مو پیوند فولیکول مو است.

کاشت مو : اگرچه مخفف “FIT” معمولاً برای پیوند فولیکول مو استخراج واحد فولیکولی شناخته می شود، دستورالعمل های صادر کاشت و مراقبت از مو شده در مارس ۲۰۱۸ از انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) توصیه می کند که این روش به “برش واحد فولیکولی” تغییر نام دهد.

در حال حاضر این روش توسط کاشت مو Micro FIT تکمیل کاشت و مراقبت از مو شده و نسل جدید آن کاشت مو SUT می باکاشت و مراقبت از مو شد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

FIT یک روش کاشت مو کم تهاجمی پیوند فولیکول مو است که دوره نقاهت بسیار کوتاه و نتایج عالی دارد. تمامی متقاضیان کاشت مو به صورت جداگانه در جلسات مشاوره پزشکی مورد آزمایش و معاینه قرار می گیرند. روش درمانی پیشنهادی (دارویی یا جراحی) بر اساس میزان ریزش مو تعیین می شود. مراحل کاشت مو با پیوند فولیکول مو استفاده از روش FIT به شرح زیر پیوند فولیکول مو است:

  • * ارجاع بیمار به مراکز درمانی
  • * عکاسی
  • * طراحی مناطق اهدا کننده و گیرنده
  • * پیوند فولیکول مو استخراج واحدهای فولیکولی از مناطق اهداکننده
  • * آماده سازی واحدهای فولیکولی
  • * نگهداری از واحدهای فولیکولی
  • * باقی مانده
  • * کاشت واحدهای فولیکولی
  • * دوره بعد از کاشت مو و رعایت توصیه های بعد از کاشت

۱- ارجاع بیمار به مرکز درمانی

در ابتدا متقاضی عزیز کاشت مو یا کاشت ریش و سبیل با پیوند فولیکول مو استقبال گرم پرسنل کلینیک مواجه می شود سپس پزشک مشاور مربوطه با بیمار صحبت می کند و روش کار را توضیح می دهد. او مشخصات شغلی را در اختیار متقاضی قرار می دهد و تردیدهای او را برطرف می کند. خوردن صبحانه مناسب در صبح ضروری پیوند فولیکول مو است و مصرف قهوه و غذاهای چرب ممنوع پیوند فولیکول مو است، البته می توانید نوشیدنی های بدون کافئین مصرف کنید.

لینک مفید : کاشت مو به روش SFUE و SFUEplus

۲- عکاسی

عکس هایی از قسمت های مشخص کاشت و مراقبت از مو شده سر گرفته می شود تا در پرونده بیمار ثبت شود و نتایج به دست آمده تجزیه و تحلیل شود. مجموعه ای از عکس ها شامل تمام مراحل درمان به هر بیمار ارائه می شود. این عکس ها توسط پرسنل مرکز درمانی با دوربین حرفه ای گرفته کاشت و مراقبت از مو شده پیوند فولیکول مو است.

۳- طراحی خط رکاشت و مراقبت از مو شد مو در نواحی دهنده و گیرنده

طراحی خط رکاشت و مراقبت از مو شد مو با توافق با بیمار و با رعایت حدود متعارف پارامترهای مربوطه انجام می شود. پزشک مناطق اهدا کننده و گیرنده را نشان می دهد. به این معنا که یک طرح اولیه با نشانگرهای خاص ترسیم می شود و مساحت ناحیه اهدا کننده و گیرنده مشخص می شود. ناحیه گیرنده با نگه داشتن مو بر روی آن تعیین می شود، اما ممکن پیوند فولیکول مو است بخشی یا تمام ناحیه اهدا کننده تراشیده شود.

لینک مفید : کاشت مو به روش BHT

۴- پیوند فولیکول مو استخراج واحدهای فولیکولی از ناحیه اهداکننده

وقتی ناحیه اهداکننده (پشت یا کنار سر) مشخص کاشت و مراقبت از مو شد، از بی حسی موضعی پیوند فولیکول مو استفاده می شود و در بقیه مراحل کاشت مو نیازی به انجام این کار نیست. کل این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود که بلافاصله پوست سر را بی حس می کند. به همین دلیل، نیازی به صبر کردن نیست تا درد به حداقل خود برسد.

ناحیه اهداکننده یا بانک مو ناحیه ای پیوند فولیکول مو است که موهای مورد نیاز برای پیوند را به ناحیه طاس اهدا می کند.

ناحیه ای که مو از آن برداشته می شود دچار ریزش موی ارثی نمی شود، بنابراین موهای کاشته کاشت و مراقبت از مو شده از بین نمی روند. پزشک و جراح کاشت مو بهترین ناحیه را برای رفع موهای زائد در هر فرد تعیین می کنند تا آسیبی به آن وارد نشود.

لینک مفید : هزینه کاشت مو با تراکم بالا

سپس فولیکول ها با توجه به تعداد موهایی که دارند در ظروف مخصوص در دمای پایین قرار می گیرند. شمارنده ای در کنار بیمار تعداد واحدهای فولیکولی را می شمارد تا او را در جریان روند جراحی قرار دهد.

پیوند فولیکول مو استخراج با کمک ابزار جراحی میلی متری به نام پانچ انجام می شود. این ابزارها لبه های تیز دارند و اندازه پیوند فولیکول مو استوانه آنها بین ۰.۷۵ تا ۰.۹۰ میلی متر متغیر پیوند فولیکول مو است که با توجه به ضخامت موهای هر بیمار تعیین می شود. پس از جدا کردن واحدهای فولیکولی با “پانچ مخصوص”، آنها را با احتیاط با کمک پنس جراحی مخصوص از پوست سر خارج می کنند.

تعداد واحدهای فولیکولی پیوند فولیکول مو استخراج کاشت و مراقبت از مو شده در یک جلسه بسته به تراکم موی بیمار، حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ واحد فولیکولی پیوند فولیکول مو است که معادل حدود ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو پیوند فولیکول مو است. این مقدار بسته به تراکم در ناحیه اهداکننده می تواند متفاوت باکاشت و مراقبت از مو شد.

لینک مفید : هزینه های کاشت مو در تهران

در پایان کشیدن، از آنجایی که تعداد واحدهای فولیکولی مشخص پیوند فولیکول مو است، با ضرب آن در تعداد موهای هر گرافت، می توان تعداد دقیق موهای کاشته کاشت و مراقبت از مو شده را محاسبه کرد.

۵- تهیه واحدهای فولیکولی

پس از پیوند فولیکول مو استخراج، واحدهای فولیکولی برای حفظ حیات فولیکولی در محلول نگهداری مناسب قرار می گیرند. تیم جراحی شروع به آماده سازی واحدهای فولیکولی با کمک عینک میکروسکوپ و چراغ های LED می کند (پیوند فولیکول مو استفاده از چراغ های LED برای حفظ دمای مناسب پیوند فولیکول مو است). آماده سازی و نگهداری صحیح واحدهای فولیکولی عامل اصلی کاشت مو موفق پیوند فولیکول مو است.کاشت مو به روش fit

کاشت مو به روش fit | جهت مشاوره تخصصی مو خود به واتساپ پیام دهید، لطفا میزان اهمیت کاشت مو به روش fit را با ۵ ستاره مشخص کنید تا ما سریع تر مطلع شده و موضوعات مرتبط با کاشت مو به روش fit را برای شما فراهم کنیم.

Rate

بیشتر


۲۸ بهمن ۱۴۰۲